הילדים>
רועי בן שש

ללא חשמל ומים זורמים, בגדים בלויים שאינם מותאמים לחורף הקר של ישראל, נמצא רועי בן השש כשהוא משוטט ללא השגחה ברחובות חיפה.

כשהגיע למרכז החירום נדהם הצוות הפסיכו-סוציאלי לגלות שהוא עדיין עם טיטול ובידו בקבוק. "כך זה היגייני יותר", אמרה אימו, חולת נפש חד-הורית, אשר סירבה לקבל טיפול תרופתי למחלתה,"הוא לא צריך תחתונים". כמעט שבועיים התאפק רועי, מכיוון שלא ידע כיצד להשתמש בשירותים. רועי הגיע למרכז חיוור ורזה. הוא אובחן כסובל מאנמיה קשה וכל שיניו היו שחורות מהזנחה ועששת.             

פסטה, פיצה או המבורגר, מאכלים המוכרים כמעט לכל ילד בישראל, הוא לא פגש מעולם. הוא כמעט לא דיבר עברית, שתי המילים היחידות שידע היו "אני רעב". קשה לתאר את החסכים הרבים מהם סבל רועי: רגשיים, פיזיים, כמו גם חסרים בולטים בגרייה אינטלקטואלית.

רועי היה בין מאות הילדים שמרכז החירום תרם להם מאוד. אחרי פחות מחודש, הוא היה גמול, דיבר עברית, כך שניתן היה להבינו. הוא התרגל למאכלים החדשים וטופל רפואית בצורה יסודית: הוא חוסן, התחיל לקבל ברזל, כל שיניו טופלו בהתערבות כירורגית, בהרדמה מלאה בבית החולים הסמוך.

גם צרכיו הרגשיים והאינטלקטואליים נענו, בין אם ע"י הצוות הפסיכו-סוציאלי, היחס שקיבל מהצוות המטפל הישיר ובין אם מהטיפול הרגשי והטיפולים הפארא-רפואיים השונים שקיבל.

לאחר תקופת שהות ארוכה יחסית במרכז החירום נמצאה עבור רועי משפחה אומנת נפלאה, שאימצה אותו אל חיקה ואל ביתה.

 

בניית אתריםבניית אתרים 
בית שבתי לוי רח' מונטיפיורי 15,חיפה 33725 , טלפון 8374259- 04