הילדים>
סיפורם של דוד וחגי

דוד בן הארבע וחגי בן השנתיים, הגיעו למרכז החרום לאחר אשפוז של מספר ימים בבי"ח.

אימם, שחיה בנפרד מאביהם, הגיעה עייפה וכועסת ממקום עבודתה, נתקפה בזעם על הרעש שהקימו הילדים, נעלה אותם בשני חדרי שירותים נפרדים והכתה אותם באלימות רבה בחגורה.

סימני החגורה שחרצו את גבם של הילדים נותרו עוד ימים רבים לאחר שטופלו במחלקת ילדים בבית החולים.   
שכנים ששמעו את בכיים הממושך הזעיקו את השוטרים שמצאו את הילדים נעולים בשירותים כשהם מוכים, מוזנחים ומדיפים ריח רע.
האם נשלחה למאסר ומחלקת הרווחה שלא הכירה את אבי הילדים, הגר בישוב מרוחק ואינו מעורב בטיפול בילדים, החליטה להעבירם למרכז החרום לצורך הערכת המצב, אבחון הילדים ובניית תוכנית טיפולית לילדים ולמשפחה.

דוד, נראה כילד מוזנח ופגוע, נראה כי הוריו כלל לא התייחסו לצרכיו. גם לאחר הארוחה טען שלא קיבל אוכל, הכניס חלקי פאזל לכיסו במהלך משחק והיה פורץ בהתקפי בכי סוערים ואלימים שהסתיימו ביבבה חרישית וכואבת.    

חגי, ילד שמנמן, בלונדיני ושובה לב נתקף חרדה קיצונית בכל פעילות ומעבר בין חלקי הבית. הוא פחד מצחצוח שיניים או מהחלפת טיטול, הוא היה פעוט מבולבל, מבוהל ואבוד.

לילדים הוצמדו חונכים אישיים (אח בוגר), הם קיבלו טיפול רגשי בתדירות של שני מפגשים בשבוע וטיפולים פרא-רפואיים מגוונים על-ידי קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק, צוות הגן של מרכז החרום ביצע עם כל אחד מהם תוכנית אישית מרוכזת של לימוד שפה ותקשורת.
צוות מרכז החרום דאג לשמר קשרים הדוקים עם שני ההורים. הילדים ביקרו את אמם בכלא והיא ביטאה בפניהם צער וחרטה על מעשיה.

האב קיבל הדרכה הורית אינטנסיבית בפגישות עם ילדיו שבוצעו מספר פעמים בשבוע.

הוא הראה יכולות הוריות הולכות ומשתפרות ובסיום תהליך, לאחר שהתאפשר לו לשהות ימים ארוכים במחיצת הילדים, המליץ מרכז החרום להעביר את הילדים אליו.

דוד וחגי שהו חמישה חודשים במרכז החירום
ועברו שינוי משמעותי, ביטחונם העצמי חזר, הם צמצמו באופן משמעותי את האיחור ההתפתחותי שצברו ויכולתם לתקשר ולהיעזר במבוגרים השתפרה באופן ניכר.

הרופא ההתפתחותי שבדק את חגי סמוך לתום שהותו במרכז, גילה לתדהמתו כי הילד מתפקד בכל תחומי ההתפתחות ברמה הגבוהה מהמצופה לגילו.

צוות מרכז החרום ביחד עם מחלקת הרווחה במקום מגורי האב דאג למסגרות חינוכיות מתאימות עבור הילדים ולהמשך הטיפול המשפחתי על-מנת לשמר את הישגי הטיפול במרכז. לאחר שנערך ביקור בבית האב על-ידי פקידת סעד בקהילה, אישר בית -המשפט את המלצת מרכז החרום והעביר את הילדים לרשות האב.   

מביקורים שנערכו על-ידי  צוות מרכז החירום ועל-ידי שרותי הרווחה בעיר בבית המשפחה, נראה כי הילדים מטופלים היטב על-ידי אביהם, אשר נעזר באופן אינטנסיבי בשירותי הרווחה ומצבם משביע רצון.

בניית אתריםבניית אתרים 
בית שבתי לוי רח' מונטיפיורי 15,חיפה 33725 , טלפון 8374259- 04